O zespole

Biografia

Grupa "Mister Dex" to jeden z czołowych reprezentantów muzyki taneczno-rozrywkowej, popularnie zwanej disco-polo. Formacja jest kontynuacją zespołu "Ex- Problem", który na początku lat 90-tych wylansował przeboje "Moja Mona Lisa" oraz "Śpiąca królewna" zaprezentowane na Gali Piosenki Chodnikowej w 1992 roku. Utwory takie jak "Baju baj", "Kopciuszek", "Ech życie, Zycie" czy "Podarunki" zaowocowały zdobyciem platynowej oraz dwóch złotych płyt. Podczas ponad 25- letniej działalności zespół wydał w sumie piętnaście autorskich produkcji fonograficznych w postaci płyt i kaset.

Utwory "Mister Dexa" znane są także z produkcji filmowych takich jak "Kochaj i rób co chcesz"(reż. R. Gliński, 1997 r.) oraz "Jak to się robi z dziewczynami"(reż. P.Angerman, 2002 r.)

“Bilans naszego sukcesu to zdobycie platynowej, oraz dwóch złotych płyt!

Najnowsze projekty muzyczne to : "Zatańcz mi", "Rura Mariana" oraz prezentowany podczas festiwalu w Kobylnicy "Dotyk". Zespół pracuje obecnie nad nowym materiałem, z którym niebawem będziecie mieli okazję zapoznać się za pośrednictwem rozgłośni radiowych oraz stacji telewizyjnych.